Duyurular

OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi), Eğitim Kurumları ve ÇASMER’lerin Dikkatine


Bilindiği üzere, 28.11.2023 tarihinde kurum belge ödemelerinin yapılabilme son tarihi hakkında yayınlanan duyuruda belirtilen son ödeme tarihi 15.12.2023 olarak ilan edilmişti. Ancak, sistemsel güncellemelerin yapılabilmesi amacıyla bu tarih, 20.12.2023 olarak değiştirilmiştir.

2023 yılına ait yetki belgesi başvuru işlemlerinin tamamlanabilmesi için kurumlara ait belge ödemeleri (ilk başvuru, adres değişikliği, vize ve unvan değişikliği) en son 20.12.2023 tarihi saat 17:00’a kadar alınacaktır.

Belirtilen tarih ve saatten sonraki ödemeler, 2024 yılı için belirlenecek güncel fiyatlardan 01.01.2024 tarihinden itibaren kabul edilecektir. Bu nedenle, sistem üzerinden gerekli kontrollerin yapılması ve İSG-KATİP’te ödeme beklendiğine dair ibare bulunan kurumların Kurumsal Tahsilat Hesabına (ÇSGB İş Sağlığı ve Güvenliği Kurum Ücretleri) anılan tarihe kadar ödemelerini gerçekleştirmeleri önemle rica olunur.

Yetkilendirme işlemleri (ilk başvuru, adres değişikliği ve vize) için başvuruda bulunan kurumlar arasından ön incelemesi ve detaylı incelemesi uygun olanların belge bedeli alınmakta, ardından yerinde inceleme yapılarak uygun görülmesi durumunda yetki belgesi işlemleri tamamlanmaktadır. Başvuru evraklarında ve yerinde inceleme esnasında eksiklikler ortaya çıkabileceği göz önüne alındığında, başvuruların makul bir sürede yapılması, mağduriyet yaşanmaması adına önem arz etmektedir.